عاداتی که برای رسیدن به موفقیت در زندگی کاری باید ترک شوند

اکثر جوانان دهه‌ی دوم زندگی‌شان را در عدم اعتماد به خود سپری می‌کنند و حتی اگر موفقیت در جلو چشمان‌شان باشد آن را نمی‌بینند. آن‌ها همیشه فکر می‌کنند که به اندازه‌ی کافی عالی نیستند. اغلب رشته‌ای را می‌خوانند که به آن علاقه ندارند و چون مجبورند نهایتا در شغل‌های مرتبط یا غیر مرتبط مشغول به کار می‌شوند.

این اشتباهات اجتناب ناپذیرند. اما خوشبختانه موفقیت در گرو ارتکاب این خطاها و درس گرفتن از آنهاست. نهایتاً اگر از تلاش دست برندارید با کوله بار موفقیتی که کسب خواهید کرد وارد شغلی می‌شوید که به آن علاقه دارید.

اگر می‌خواهید موفق شوید باید افکار منفی که شما را از رسیدن به موفقیت باز می‌دارد را حذف و افکار مثبت را جایگزین آن‌ها کنید. برای این کار باد عادات بدی که در زیر وجود دارند را ترک کنید:

عذاب وجدان برای اتخاذ تصمیمات دلخواه خو%P
AiTi
?=?|`ED>f2,7L}|> fRhA8ار زندگی می‌کنید. آیا دوست دارید آن را بخاطر علایق دیگران صرف کنید؟ مطمئن باشید اگر علایق‌تان را به درستی شناخته باشید بعد از مشورت و سنجیدن جوانب کار تصمیمی بگیرید که دلخواه خودتان است، یقین بدانید موفقیت در پس آن خواهد آمد.

جنگیدن با افکار منفی

به جای جنگیدن با افکار منفی و تحمل عذاب وجدان ناشی از آن، بهتر است افکار منفی‌تان را بشناسید تا بتوانید راه رفع آن‌ها را بیابید.

اهمیت ندادن به سلامتی

آیا قدرت «نه» گفتن را دارید؟ زمان، انرژی و احساسات‌تان به خودتان تعلق دارند نه دیگران. اگر بیش از حد زمان‌تان پر باشد و چون نمی‌توانستید به دوست‌تان «نه» بگویید کار دیگری را قبول کنید، علاوه بر اینکه از اهداف‌تان دورتر می‌شوید خیلی زود مستهلک شده و سلامتی‌تان به خطر می‌افتد.

محدود کردن رویاها

درست است که باید از قدم‌های کوچک شروع کنید اما این کار هیچ منافاتی با رویاپردازی معقولانه ندارد. آینده‌ی خود را به تصویر بکشید و بهترین‌ها را بخواهید.

عدم اعتماد به نفس

چه فکری درباره‌ی خودتان می‌کنید؟ آیا خود را کمتر از آن‌چه هستید می‌بینید؟ برای این‌که متوجه پاسخ این سوال شوید یا می‌توانید از دوست قابل اعتماد یا اعضای خانواده‌تان بخواهید نقاط ضعف و قوت‌تان را به شما بگوید یا خودتان این‌ها را روی کاغذ بیاورید.

عدم هدفگذاری

دکتر Wayne Dyer متخصص بهبود شخصیت بر این باور است که ما همان چیزی می‌شویم که کل روز به آن فکر می‌کنیم. اگر هنوز هدف‌گذاری نکرده‌اید نشان دهنده‌ی این است که از قدرت نیت آگاهی ندارید.

زندگی مورد علاقه‌تان را روی کاغذ بنویسید و آن را در جایی قرار دهید که هر روز ببینید.

مقروض بودن

تا می‌توانید وام نگیرید و با ذخیره کردن حقوق سرمایه‌ی آینده‌تان را افزایش دهید.

عدم برنامه‌ریزی

هر شب برنامه‌ی فردای خود را بنویسید. کارهای مهم را در اول روز قرار داده و اولویت‌بندی کنید. برنامه‌ریزی فقط مختص روز نیست بلکه باید برای ماه‌ها و فصل‌های سال نیز برنامه‌ریزی کنید.

کوته فکری

فقط به امروز یا فردای خود فکر نکنید. بلکه برنامه‌ی خود را تا یک و سه سال آینده نیز مشخص کنید. با این کار زندگی‌تان رنگ بهتری به خود می‌گیرد.

کلام آخر

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت خودسازی است. تا افکار منفی را از ذهن خود بیرون نکنید نمی‌توانید به زندگی که می‌خواهید برسید.

عضویت رایگان در خبرنامه

جهت دریافت مقالات به صورت رایگان در ایمیل‌تان، فرم زیر را تکمیل نمایید.

Please wait...

متشکریم، ایمیل شما ثبت شد!

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *